Bireysel Hayat Sigortaları
Kurumsal Hayat Sigortaları
 
AHE Bireysel Emeklilik
Teminatlı Birikim Sigortası
AnasayfaAHE Bireysel Emeklilik Skip Navigation LinksHayat Sigortaları Bireysel Hayat Sigortaları Teminatlı Birikim Sigortası
Hayatın getirebileceği risklere karşı hazırlıklı olmanız ve bugünkü hayat standardınızı gelecekte de korumanız Teminatlı Birikim Sigortası ile mümkün!

Yaşam kaybı, kaza sonucu yaşam kaybı ve kalıcı sakatlık durumlarını güvence altına alan Teminatlı Birikim Sigortası ile aynı zamanda birikim de yaparsınız.
AHE Bireysel Emeklilik AHE Bireysel Emeklilik AHE Bireysel Emeklilik AHE Bireysel Emeklilik
  • HAYAT yaz, 5755’e gönder
  • HAYAT yazın, Avea, Turkcell veya Vodafone hattınızdan 5755 numarasına SMS gönderin, hayat sigortası hakkında sizi arayalım.

    Göndereceğiniz her bir SMS, Avea ve Turkcell aboneleri için 0,50 kr.; Vodafone aboneleri için 0,40 kr. olarak ücretlendirilecektir. Ücretlendirmeye KDV ve ÖİV dahildir. Operatörün SMS ücretinde değişiklik yapma hakkı saklıdır.
AHE Bireysel Emeklilik
AHE Bireysel Emeklilik
Kimler yararlanabilir?
18 ila 50 yaşları arasında ve sağlıklıysanız, Teminatlı Birikim Sigortası'nın birikim ve güvence imkânlarından faydalanabilirsiniz.  
Sigorta süresi ne kadar?
Sigorta süresi 10 yıldır.
Hangi teminatları içerir? Teminat tutarlarını nasıl belirlerim?
Teminatlı Birikim Sigortası, yaşam kaybı, kaza sonucu yaşam kaybı, tam ve kalıcı sakatlık teminatlarını içerir.

Yaşam kaybı teminatı ödediğiniz son aylık prim tutarının 60 katıdır. Yaşam kaybının kaza sonucunda gerçekleşmesi halinde ise yaşam kaybı teminatı 2 katsayısı ile çarpılır.

Kaza veya hastalık sonucu meydana gelen tam ve kalıcı sakatlık durumunda ise; ödediğiniz son aylık prim tutarının 60 ile çarpılmasıyla hesaplanan tutar tam ve kalıcı sakatlık teminatını oluşturur.
 
Yaşam kaybı halinde ne kadar ödeme yapılır?
Ödediğiniz son aylık primin 60 katı olan teminat tutarı, yaşam kaybı durumunda, ödediğiniz primlerin birikime ayrılan kısmı ve sigorta süresi içinde elde ettiğiniz kâr paylarının toplamı ile birlikte sevdiklerinize ödenir. Yaşam kaybının kaza sonucunda gerçekleşmesi halinde ise, ödediğiniz primlerin birikime ayrılan kısmı ve sigorta süresi içinde elde ettiğiniz kâr paylarının toplamının yanı sıra yaşam kaybı teminatının iki katı sevdiklerinize ödenir.
Süre sonunda toplu paramı nasıl alırım?
Kar paylı kapitalinizi toplu olarak alabilirsiniz.
Avantajlarım neler?
Vergi avantajı:
Kendiniz, eş ve küçük çocuklarınız için yaptığınız ödemelerde ödediğiniz primin yarısını; primi ödediğiniz ayda elde ettiğiniz ücretin %15'ini ve asgari brüt ücretin yıllık tutarını geçmemek koşuluyla, içinde bulunduğunuz aydaki vergi diliminize göre %15 ila %35 arasında değişen oranlarda gelir vergisi matrahınızdan indirebilirsiniz.

Vergi indirimi ve uygulamaları ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.Ücretsiz acil ambulans ve sağlık danışmanlığı hizmeti:


Acil durumlarda, S.O.S. International Ambulans Servisi A.Ş.'nin sunduğu kara ambulansı ve sağlık danışmanlığı hizmetinden 200 TL/150 $ /150 € ve üzerinde prim ödemeniz durumunda faydalanabilirsiniz. Bu hizmetin maliyeti şirketimiz tarafından karşılanır.
Acil kapsamına girmeyen durumlarda kendiniz; acil olan ya da olmayan tüm durumlarda birinci derece yakınlarınız için ambulans hizmetinden %20 indirimli yararlanabilirsiniz.
Acil durumuna giren vakaların listesi için lütfen tıklayınız.


Anlaşmalı sağlık kuruluşlarında indirim:

Herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşmanız durumunda, anlaşmalı olduğumuz sağlık kuruluşlarına başvurabilir, indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Anlaşmalı olduğumuz tüm kurumların listesini incelemek için tıklayınız.
 
Ne kadar ödeyerek dahil olurum?
Aylık en az 150 TL/100 $/100 € ödeyerek bu ürüne sahip olabilirsiniz.
Primlerimi nasıl ödeyebilirim?
Prim ödemelerinizi yıllık, 6 aylık, 3 aylık veya aylık olarak yapabilirsiniz.

Ödeme tutarınızı TL'nin yanı sıra ABD doları veya avroya endeksli olarak belirleyebilirsiniz. ABD Doları ve avro ödemeleriniz, ödeme tarihindeki TCMB döviz alış kuru üzerinden TL olarak tahsil edilir.

Sigorta başlangıcında belirlenen para birimi daha sonra değiştirilemez.
 
© 2012, Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.