• Anadolu Hayat Emeklilik
  • Mobil Şube
x
Göndereceğiniz her bir SMS, Avea aboneleri için 0,65 kr.; Turkcell aboneleri için 0,50 kr.; Vodafone aboneleri için 0,40 kr. olarak ücretlendirilecektir. Ücretlendirmeye KDV ve ÖİV dahildir. Operatörün SMS ücretinde değişiklik yapma hakkı saklıdır.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Kurumsal sosyal sorumluluk projeleri

Anadolu Hayat Emeklilik olarak Türk kadınının sosyal, kültürel ve toplumsal gelişimine katkıda bulunacak projeleri hayata geçirmeye önem veriyoruz. Ülkemizin gelişiminde kadını ana güç olarak gördüğümüz için sosyal sorumluluk projelerimizi de kadının gelişimi temelinde kurguluyoruz.

"Geleceğin Sigortası Kızlarımız" Projesi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile birlikte gerçekleştirilen ve maddi imkansızlık sebebiyle okuyamayan kızlara eğitim olanağı sunulmasını hedefleyen “Geleceğin Sigortası Kızlarımız” Projesi 2005 yılında başlamıştır. Öğrencilere lise öğreniminden başlayarak, sigortacılık alanında üniversiteyi bitirene kadar destek olmayı amaçlayan bu projeye 500 kız öğrenci ile adım atılmış , 2010-2011 öğretim yılında 100 yeni lise öğrencisi daha eklenmiştir.

Proje kapsamında, 2012 yılı itibariyle 14 ilde yer alan Ticaret Meslek ve Anadolu Ticaret Meslek Liselerinin Sigortacılık Bölümlerinde ve Bankacılık ve Sigortacılık Meslek Yüksekokullarında okuyan kız öğrencilere burs verilmektedir. Bu proje sayesinde öğrenciler aynı zamanda sigortacılık alanında staj imkânı da elde etmektedir. Mezuniyetleri sonrası işe alım sürecinde başarılı olan “Geleceğin Sigortası Kızlarımız” bursiyerleri Anadolu Hayat Emeklilik istihdam imkânlarında öncelik sahibi de olmaktadırlar.

Anadolu Hayat Emeklilik’in kadın çalışanları "Geleceğin Sigortası Kızlarımız"a 2008 yılından bu yana "Hayat Gönüllüleri" adıyla rehberlik yapmaktadırlar. Hayat Gönüllüleri, verdikleri rehberlik ile kız öğrencilerin gelecekteki mesleklerini daha yakından tanımalarını sağlamanın yanı sıra ihtiyaç duydukları anda tavsiyelerinden faydalanmalarına da imkan tanımaktadırlar.