• Anadolu Hayat Emeklilik
  • Mobil Şube
x
Göndereceğiniz her bir SMS, Avea aboneleri için 0,65 kr.; Turkcell aboneleri için 0,50 kr.; Vodafone aboneleri için 0,40 kr. olarak ücretlendirilecektir. Ücretlendirmeye KDV ve ÖİV dahildir. Operatörün SMS ücretinde değişiklik yapma hakkı saklıdır.
Basın Bültenleri

Marmara Üniversitesi Uluslararası Finans Sempozyumu’nun destekçisi Anadolu Hayat Emeklilik…

Marmara Üniversitesi Uluslararası Finans Sempozyumu'nun destekçisi Anadolu Hayat Emeklilik…

Marmara Üniversitesi Uluslararası Finans Sempozyumu Bu Yıl Küresel Dalgalanmayı Ele Aldı…


Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası Finans Sempozyumu, "Küresel Dalgalanmalar ve Finans Sektörüne Yansımaları" konusuyla bu yıl, 19 Aralık Cuma günü, Anadolu Hayat Emeklilik sponsorluğunda gerçekleştirildi.

Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu tarafından her yıl düzenlenen ve kendi dalında Türkiye'deki tek uluslararası sempozyum olma özelliğini taşıyan Uluslararası Finans Sempozyumu, bu yıl, "Küresel Dalgalanmalar ve Finans Sektörüne Yansımaları" konusuyla 19 Aralık 2008 Cuma günü Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampusu Ord. Prof. Dr. Reşat Kaynar Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Anadolu Hayat Emeklilik'in sponsorluğunda düzenlenen sempozyuma Türkiye ve dünyadan ekonomi, finans, bankacılık ve sigortacılık alanlarında uzman isimler katılarak, tüm dünyada etkisini gösteren krizin finans sektörüne etkilerini tartıştı. 

Küresel dalgalanmanın finans sektörüne etkisinin farklı boyutları ile masaya yatırıldığı sempozyumda, "Küresel Krizin Finans Sektörüne Yansımaları ve Analizi", "Küresel Dalgalanmada Konut Finansmanı ve Türev Ürünlerinin Sermaye Piyasalarına Etkileri", "Finansal Krizler ve Sigorta Sektörü" ve "Ekonomik İstikrar ve Bankacılık Sektörü" başlıklı oturumlar gerçekleşti. 

London City University, Viyana Üniversitesi gibi okulların ekonomi profesörlerinin yanı sıra Türkiye'nin farklı üniversitelerinden akademisyenlerin ve kamu kurumlarından temsilcilerin bildiri yayınladığı sempozyumda, Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Mete Uğurlu da "Hayat Sigortaları ve Bireysel Emeklilik Sisteminin Bugünü ve Geleceği" başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi. Türkiye'de bireysel emekliliğin başladığı tarihten günümüze gelişimini anlatan Uğurlu, bireysel emekliliğin en iyi yatırım aracı olduğunu ve hayat sigortaları ile birlikte krizlerde öne çıkan bir ürün olduğunu da ifade etti. 

Anadolu Hayat Emeklilik hakkında: 
Bireysel emeklilik ve hayat sigortası alanlarında hizmet sunan Anadolu Hayat Emeklilik, 1990 yılında "Türkiye'nin ilk hayat sigortası şirketi" olarak kuruldu. Halka açık ilk ve tek bireysel emeklilik şirketi olan Anadolu Hayat Emeklilik, hayat sigortaları ve bireysel emeklilik sisteminde en büyük fon yaratan şirket olma özelliğini taşıyor. 

Genel müdürlüğü İstanbul'da bulunan şirketin; İstanbul, Ankara, Adana, Bursa ve İzmir'de faaliyet gösteren bölge müdürlükleri ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde şubesi bulunuyor. Anadolu Hayat Emeklilik, direkt satış ekibi, 300'ü aşan acentesi ve Türkiye İş Bankası, HSBC, TEB, Anadolubank, TSKB ve Bankpozitif'in bin 700'ü aşkın banka şubeleri aracılığıyla hizmet sunuyor. 

Bilgi için: MPR Halkla İlişkiler A.Ş. 

(İlknur Akgül Ardıç, Derya Deniz 0212 212 34 60)
iardic@mpr.com.tr; ddeniz@mpr.com.tr