• Anadolu Hayat Emeklilik
  • Mobil Şube
x
Göndereceğiniz her bir SMS, Avea aboneleri için 0,65 kr.; Turkcell aboneleri için 0,50 kr.; Vodafone aboneleri için 0,40 kr. olarak ücretlendirilecektir. Ücretlendirmeye KDV ve ÖİV dahildir. Operatörün SMS ücretinde değişiklik yapma hakkı saklıdır.
Basın Bültenleri

Anadolu Hayat Emeklilik pazar payını son üç yılda en çok artıran şirket oldu

Anadolu Hayat Emeklilik pazar payını son üç yılda en çok artıran şirket oldu.

Anadolu Hayat Emeklilik, 2005 yılından bu yana pazar payını bireysel emeklilik katılımcı sayısında yüzde 14'ten yüzde 21'e; fon büyüklüğünde ise yüzde 14'ten yüzde 20'ye çıkartarak sektörde pazar payını en çok artıran şirket oldu. 

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Mete Uğurlu, Türkiye'de bireysel emeklilik ve hayat sigortaları sektöründe yaşanan gelişmeleri ve Anadolu Hayat Emeklilik'in sektördeki yerini değerlendirdi. 

Uğurlu, 27 Ekim'de Türkiye'de 5. yılını tamamlayacak olan bireysel emeklilik sisteminin, 10 Ekim 2008 tarihli verilere göre fon tutarında toplam 5 milyar 752 milyon YTL'ye, katılımcı sayısında ise 1 milyon 702 bin 818 kişiye ulaştığını belirtti. 362 bin 795 kişi ile katılımcı sayısında pazarın yüzde 21'ini elinde bulunduran Anadolu Hayat Emeklilik'in bu alanda liderliğini koruduğunu açıklayan Uğurlu, şirketin 1 milyar 174 milyon 991 bin 916 YTL fon büyüklüğü ile de yüzde 20,42'lik bir paya sahip olduğunu ekledi. 

Kalıcı başarı değerlidir, her zaman bu amaçla çalışacağız 
2005 yılından günümüze bireysel emeklilik şirketlerinin gösterdiği performansı değerlendiren Mete Uğurlu, katılımcı ve fon büyüklüğü pazar payında % 20'yi geçen Anadolu Hayat Emeklilik'in, son üç yılda pazar payını en çok yükselten şirket olduğunu ifade etti. 

Bireysel emeklilik sisteminin geleceğini de değerlendiren Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Mete Uğurlu, yeni vesting (hak ediş süresi) uygulamaları ile özellikle grup emeklilikte önemli bir artış beklediklerinin altını çizdi. Grup emeklilik sözleşmelerinin henüz sayıca az olduğunu ifade eden Uğurlu, hak ediş koşulları, vakıf ve sandıkların devrine ilişkin getirilen yeni düzenlemeler ile birlikte çok hızlı bir artış beklediklerini söyledi. Bu süreçte, Anadolu Hayat Emeklilik'in katılımcı sayısındaki liderliğinin yanında grup emeklilik alanında da liderliği hedeflediğini belirten Uğurlu, bu hedefi gerçekleştirmek için gerekli altyapı ve birikime sahip olduklarını ekledi. 

Anadolu Hayat Emeklilik bu yıl 100 bine yakın yeni katılımcı bekliyor 
Anadolu Hayat Emeklilik' in daimi hedefleri arasında bugün yüzde 20'nin üstünde olan pazar payını artırmak ve her yıl en az 100 bin yeni katılımcıyı bünyesine katmak yer alıyor. Anadolu Hayat Emeklilik, Türkiye'de halka açık ilk ve tek Bireysel Emeklilik şirketi olmasının yanı sıra acente, bankasürans ağı ve direkt satış ekibi ile "en yaygın dağıtım ağına sahip" şirket olma özelliği taşıyor.Bireysel emeklilik ve hayat sigortası alanlarında hizmet sunan Anadolu Hayat Emeklilik, 1990 yılında "Türkiye'nin ilk hayat sigortası şirketi" olarak kuruldu. Halka açık ilk ve tek bireysel emeklilik şirketi olan Anadolu Hayat Emeklilik, hayat sigortaları ve Bireysel Emeklilik Sistemi'nde en büyük fon yaratan şirket olma özelliğini taşıyor.