• Anadolu Hayat Emeklilik
  • Mobil Şube
x
Göndereceğiniz her bir SMS, Avea aboneleri için 0,65 kr.; Turkcell aboneleri için 0,50 kr.; Vodafone aboneleri için 0,40 kr. olarak ücretlendirilecektir. Ücretlendirmeye KDV ve ÖİV dahildir. Operatörün SMS ücretinde değişiklik yapma hakkı saklıdır.
Basın Bültenleri

Anadolu Hayat Emeklilik 25. Yılını Kutluyor

Türkiye’nin ilk hayat sigortası şirketi olan Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş., 25. kuruluş yılında, 7.9 milyar liralık fon büyüklüğüne ve 913 bin katılımcıya ulaştı. Sektörde yüzde 43 olan kadın katılımcı oranının Anadolu Hayat Emeklilik’te yüzde 53 olduğunu belirten Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, başta kadınlara yönelik ürünler olmak üzere, verdikleri kaliteli hizmet nedeniyle Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında yer aldıklarını söyledi. Yeni dönemde genç kuşakları hedeflediklerini belirten M. Uğur Erkan, hazırladıkları ‘Genç Emeklilik Planı’yla, gençlere düşük katkı paylarıyla erken yaşta birikime başlama imkânı yarattıklarını, bu yolla onlara daha güvenli bir geleceğe taşıyacak kapıları aralamak istediklerini söyledi.

Türkiye’nin halka açık ilk emeklilik şirketi olan Anadolu Hayat Emeklilik, 25. kuruluş yılını kutluyor. Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, kuruluş yılı etkinliği kapsamında ekonomi ve finans gazetecileriyle bir araya geldi.

Anadolu Hayat Emeklilik olarak, Türkiye’nin güçlü yarınlara toplumun tüm kesimleriyle birlikte ulaşacağına inandıklarını kaydeden Erkan, bu inanç ve sosyal sorumluluk anlayışı gereği kadının toplumdaki yerini güçlendiren hizmetler üretmek için çalışmalara başladıklarına dikkat çekti.

M. Uğur Erkan, “Bu kapsamda, 2004 yılında Türkiye’de ilk kez sosyal güvencesi ve ek geliri olmayan ev kadınlarına ileri yaşta gelir sahibi olabilmelerini sağlayan "Ev Hanımları Emeklilik Planını” sunduk. 2007 yılında ise Türkiye’nin ilk kadın fotoğraf yarışmasını; Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’i fotoğrafa gönül veren kadınlarla buluşturduk” dedi.

M. Uğur Erkan: “Yüzde 53 ile sektördeki en yüksek kadın katılımcı oranına sahibiz, hedefimiz 18-25 yaş arası gençlerin de BES’e katılımını artırmak”

Kadına yönelik hizmet ve çalışmalarının, karşılıksız kalmadığını vurgulayan Erkan, sektörde kadın katılımcı oranının yüzde 43 olduğunu, Anadolu Hayat Emeklilik’teki kadın katılımcı oranının ise yüzde 53’e ulaştığını söyledi. Erkan, Kadınların Anadolu Hayat Emeklilik markasını bu denli sahiplenmelerinden de büyük gurur duyduklarını belirtti. Genç yaşta bireysel emeklilik sistemine girerek düşük katkı paylarıyla birikim yapmaya imkan veren ‘Genç Emeklilik Planı’ ile ilgili de konuşan Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, planın sadece gençlere özel olduğunu ve sisteme ne kadar erken girilirse birikimin de o kadar yüksek olacağını vurguladı. Önlerinde uzun yıllar olması nedeni ile katkı payı tutarının diğer bireysel planlara göre daha düşük seviyede tutulabildiğini belirten Erkan, Anadolu Hayat Emeklilik’in, geleceğe güvenle bakmaları için her zaman gençlerin yanında olacağını sözlerine ekledi.

“Türkiye’de 7 Milyar TL fon büyüklüğünü aşan ilk şirketiz”

Anadolu Hayat Emeklilik’in çalışmalarına sektör profesyonellerinden tüketicilere kadar tüm kesimlerin gösterdiği teveccühün, iş sonuçlarına başarı olarak yansımaya devam ettiğini söyleyen M. Uğur Erkan şöyle konuştu:

“Türkiye’de 7 Milyar TL fon büyüklüğünü aşan ilk şirket olarak, 8 Mayıs 2015 tarihi itibarıyla devlet katkısı dahil toplam fon büyüklüğümüz 7.9 milyar TL’ye ulaştı, katılımcı sayımız da 913.000’i aştı. Toplam fon büyüklüğünde yüzde 19, katılımcı sayısında ise yüzde 17’lik piyasa payına sahibiz. Bu dönemde bireysel emeklilik sistemindeki toplam katılımcı sayısı 5,4 milyon, fon büyüklüğü ise 41 milyar TL oldu. Ulaştığımız bu başarıda, her biri alanının en yetkin isimleri olan 500 kişiye yaklaşan direkt satış ekibimiz ve 500’ü aşan mesai arkadaşım başta olmak üzere, 1.450’yi aşan banka şubeleri ve 290’a yaklaşan acentemiz, 25 yıldır bize olan güven ve desteğini esirgemeyen halkımızın büyük payı bulunuyor. Bu desteğin Anadolu Hayat Emeklilik’i gelecekte de büyük başarılara taşıyacağına inancım tam.”