• Anadolu Hayat Emeklilik
  • Mobil Şube
x
Göndereceğiniz her bir SMS, Avea aboneleri için 0,65 kr.; Turkcell aboneleri için 0,50 kr.; Vodafone aboneleri için 0,40 kr. olarak ücretlendirilecektir. Ücretlendirmeye KDV ve ÖİV dahildir. Operatörün SMS ücretinde değişiklik yapma hakkı saklıdır.
Basın Bültenleri

ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK'TEN SORU-CEVAP VİDEOLARI

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün öncü şirketi Anadolu Hayat Emeklilik, hazırladığı 15 soru-cevap videosu ile Bireysel Emeklilik Sistemi ve hayat sigortaları hakkında tüm merak edilenleri oldukça basit bir dille anlatıyor.

Türkiye’nin halka açık ilk emeklilik şirketi olan Anadolu Hayat Emeklilik, sektörün öncü şirketi misyonuyla bireysel emeklilik sistemi (BES) ve hayat sigortaları hakkındaki sorulara yanıt verecek 15 video hazırladı. Her birinde farklı bir konunun ele alındığı, internet ortamında yayınlanacak olan videolarda, bireysel emeklililk ve hayat sigortasında merak edilen sorulara açıklık getirilmesi hedefleniyor. Hazırlanan videolarla, BES’in avantajları, katılımcı hakları, birikimlerin değerlendirildiği fonlar,i, hayat sigortaları, grup emeklilik planları gibi konular basit bir dille anlatılıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, bireysel emeklilik ve hayat sigortalarının çeşitli yaş gruplarından milyonlarca kişiyi ilgilendirdiğine dikkat çekerek şunları söyledi: “BES ve hayat sigortaları herkesin geleceği için büyük önem taşıyor. Bireysel emeklilik, yıllarca emek verdikten sonra çalışma hayatından ayrılanların, emeklilik döneminde yaşam standardını koruması bakımından büyük öneme sahip. Çalışanların çalışma döneminde birikim yapmaya başlamaları için sistemi iyi tanımaları gerektiğini düşünüyoruz. Hayat sigortaları ise içerdiği yaşam kaybı, kritik hastalık hatta işsizlik gibi teminatlarla kişilerin ve sevdiklerinin geleceğe güvenle bakmalarını sağlıyor. Bu amaçla, hazırladığımız videolarla herkesin kafasındaki sorulara yanıt vermeye ve bunu yaparken en önemlisi rahatlıkla anlaşılacak ifadeler kullanmaya çalıştık.

BES ve hayat sigortası konusunda birçok detayı son derece sade bir dille anlattığımız 15 videoyu YouTube üzerinden yayınlayarak kolayca ulaşılmasını sağladık. Videolarımıza 2017 yılında devreye girecek olan ve 45 yaşın altında milyonlarca çalışanı ilgilendiren otomatik katılımla ilgili soru-cevap videoları ile devam edeceğiz.

Bu videoların da otomatik katılım konusundaki soruları gidereceğini ve önemli bir ihtiyacı karşılayacağına inanıyorum” dedi.

VİDEO LİNKİ:

http://www.anadoluhayat.com.tr/soru-cevap-videolari