• Anadolu Hayat Emeklilik
  • Mobil Şube
x
Göndereceğiniz her bir SMS, Avea aboneleri için 0,65 kr.; Turkcell aboneleri için 0,50 kr.; Vodafone aboneleri için 0,40 kr. olarak ücretlendirilecektir. Ücretlendirmeye KDV ve ÖİV dahildir. Operatörün SMS ücretinde değişiklik yapma hakkı saklıdır.
Basın Bültenleri

Anadolu Hayat Emeklilik’in Aktif Büyüklüğü 16 Milyar TL'yi Aştı!

Anadolu Hayat Emeklilik 2017 yılı ilk yarıyıl finansal sonuçları açıklandı. Bireysel emeklilik ve hayat sigortaları fon büyüklüğü toplamında sektör liderliğini devam ettiren Anadolu Hayat Emeklilik’in aktif büyüklüğü, yılın ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre %22 artış ile 16,1 milyar TL’ye ulaştı.

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, ilk yarıyıl finansal sonuçlarına ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede; “Milli ekonomiye desteğin daha da önem kazandığı bu dönemde Anadolu Hayat Emeklilik, faaliyet göstermekte olduğu sektörlerin kesintisiz biçimde desteklenmesine yönelik aksiyonları almaya devam etmiştir .” dedi.

Emeklilik Gözetim Merkezi’nin 30 Haziran 2017 tarihli verilerine göre; bireysel emeklilik branşı devlet katkısı dahil fon büyüklüğünde %19 pazar payı ile 13,1 milyar TL’ye ulaşan Anadolu Hayat Emeklilik, önceki dönemlerde olduğu gibi, en yüksek devlet katkısı fon büyüklüğüne sahip şirket olma özelliğini devam ettirdi. Şirket, ulaştığı 1,3 milyon adet sözleşme ve sertifika ile bu alandaki sektör liderliğini de sürdürdü.

1,7 milyar TL seviyesindeki sigortalı varlıkları itibarıyla hayat sigortaları sektöründe lider olan Anadolu Hayat Emeklilik’in prim üretimi, 2017 yılının ilk yarısı itibarıyla geçen yılın aynı dönemine göre %31 artış göstererek 282,6 milyon TL tutarında gerçekleşti. Vefat sigortalarında geçen yılın aynı dönemine göre %38 artış ile 227,8 milyon TL tutarında prim üretilerek bu branşta süregelen başarılı büyüme performansı yinelendi.

2017 yılı başında yürürlüğe giren ve halen süreci devam eden otomatik katılımda da lider ve öncü konumunu sürdürme hedefiyle çalışmalarına devam eden Anadolu Hayat Emeklilik, kurumsal internet şubesini yeniledi ve kurumların otomatik katılım kapsamındaki işlemlerini otomatik olarak gerçekleştirebilmelerine yönelik çözümler sunmaya devam etti. Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı faaliyetlerinin odağına yerleştirmiş olan Anadolu Hayat Emeklilik, Ipsos/Kalder tarafından gerçekleştirilen Türkiye Müşterinin Sesi 2016 araştırmasına göre müşteri bağlılık seviyesi en yüksek bireysel emeklilik ve hayat sigortası şirketi oldu.

İstikrarlı, dengeli ve sürdürülebilir büyüme politikasından taviz vermeyen Anadolu Hayat Emeklilik, faaliyet gösterdiği hayat sigortaları ve emeklilik branşları toplamında yönettiği 14,7 milyar TL’yi aşan fon ile Türkiye’nin ihtiyacı olan uzun vadeli tasarruflara sektörünün en çok katkıda bulunan şirketi olmayı sürdürdü.

Yılın ilk yarısında, geçen yılın aynı dönemine göre %29 artışla 141,2 milyon TL brüt, %33 artışla 114,8 milyon TL net kar elde eden Anadolu Hayat Emeklilik’in özkaynakları ise 840,4 milyon TL tutarında gerçekleşti. Şirket, aktif büyüklüğünde 16,1 milyar TL’ye ulaşarak bu alandaki tartışmasız sektör liderliğini bir kere daha ispat etti. Ana faaliyet branşlarındaki etkinliğin göstergesi olan teknik kar ise geçen yılın aynı dönemine göre %51 artış göstererek 95 milyon TL seviyesinde gerçekleşti.

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, “Şirketimiz sektördeki güçlü ve öncü konumunun getirdiği sorumluluk bilinciyle, faaliyetlerini sürdürülebilir büyüme ekseninde ve ülkemiz ekonomisine katkısını artırmayı hedefleyerek sürdürecektir.” dedi.