• Anadolu Hayat Emeklilik
  • Mobil Şube
x
Göndereceğiniz her bir SMS, Avea aboneleri için 0,65 kr.; Turkcell aboneleri için 0,50 kr.; Vodafone aboneleri için 0,40 kr. olarak ücretlendirilecektir. Ücretlendirmeye KDV ve ÖİV dahildir. Operatörün SMS ücretinde değişiklik yapma hakkı saklıdır.
Basın Bültenleri

Anadolu Hayat Emeklilik, Bordro Entegrasyonu İle Otomatik Katılım'da İşverenlerin Operasyonel Yükünü Asgari Düzeye İndiriyor!

Kurumsal internet şubesini müşteri ihtiyaçları doğrultusunda yenileyen Anadolu Hayat Emeklilik, artık kurumların otomatik katılım kapsamındaki işlemlerini otomatik olarak gerçekleştirebilecekleri çözümler de sunuyor.

Otomatik katılım kapsamında, çalışanların hesap açılışlarının gerçekleştirilmesi ve prime esas kazançlarının en az %3’ü olarak belirlenen katkı paylarının düzenli olarak emeklilik şirketine aktarılması işverenlerin sorumlulukları arasında yer alıyor. Şirket, müşterilerinin kullandığı insan kaynakları ve bordro uygulamaları ile sağladığı online entegrasyon sayesinde işverenlerin sorumlu olduğu operasyonel süreçlerde kolaylık sağlayarak, olası hataları minimuma indirgiyor.

İlk olarak “Link Bilgisayar” insan kaynakları ve bordro uygulaması ile entegre olan Şirket, müşterilerinin kullandığı insan kaynakları ve bordro uygulamalarını göz önünde bulundurarak entegrasyon sağladığı firma sayısını hızla artırıyor.

Yapılan geliştirmeler ile ilgili açıklamalarda bulunan Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan “12 Mayıs tarihli Emeklilik Gözetim Merkezi verilerine göre otomatik katılım kapsamındaki katılımcı sayımız 300 bine yaklaştı. Katılımcılarımızın bireysel emeklilik hesaplarına ilişkin; hesap açma, katkı payı aktarımı, işe girme, işten ayrılma bildirimi gibi temel hususlarda işverenlerle koordineli çalışmamız gerekiyor. İşverenler tarafından da takip edilmesi gereken bu operasyonel süreçleri otomatik hale getirerek, müşterilerimizin yükünü hafifletmeyi hedefliyoruz. Bu hedefimiz doğrultusunda insan kaynakları ve bordro firmalarıyla entegrasyon sağlıyoruz. Müşterilerimiz bizim entegrasyon sağladığımız programlardan birini kullanıyorsa, herhangi bir ekstra işlem yapmalarına gerek kalmadan otomatik katılım işlemlerini otomatik olarak yürütebilecekler. Müşterilerimizin işlerini kolaylaştıracak çözümler sunmak için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Programlarda yapılan geliştirmeler sayesinde, çalışanlar için hesap açılışı, çalışanın bireysel emeklilik hesabının güncel durumunu görüntüleme, çalışanın değişiklik taleplerini iletme, otomatik katkı payı aktarımı ve tahsilat mutabakatı gibi işlemler kolaylıkla Anadolu Hayat Emeklilik’e iletilebiliyor.