• Anadolu Hayat Emeklilik
  • Mobil Şube
x
Göndereceğiniz her bir SMS, Avea aboneleri için 0,65 kr.; Turkcell aboneleri için 0,50 kr.; Vodafone aboneleri için 0,40 kr. olarak ücretlendirilecektir. Ücretlendirmeye KDV ve ÖİV dahildir. Operatörün SMS ücretinde değişiklik yapma hakkı saklıdır.
Soru Cevap Videoları

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) Nedir?

Bireysel emeklilik sistemi (BES), kişilerin çalıştıkları dönemdeki hayat standartlarını emeklilik dönemlerinde de devam ettirmeleri için bugünden düzenli birikim yapma imkanı sağlayan, devlet katkısıyla desteklenmiş bir tasarruf ve yatırım sistemidir.​
Gelecekte rahat etmek için size en uygun Bireysel Emeklilik Planını seçebilir ve belirlediğiniz katkı payıyla birikim yapmaya hemen başlayabilirsiniz. Üstelik sadece bireysel emeklilik sisteminde olan %25 Devlet Katkısı avantajından da faydalanarak. Ödediğiniz katkı paylarının %25’i, Devlet Katkısı olarak hesabınıza eklenir.

Emeklilik hakkınızı kazanmak için sistemde en az 10 yıl kalmanız ve 56 yaşınızı doldurmanız yeterli! Emeklilik hakkınızı kazandığınızda hesabınızdaki devlet katkısı da dahil olmak üzere tüm birikiminizi ister toplu olarak alın, isterseniz sunduğumuz düzenli maaş seçeneklerinden birini seçin, tercih sizin. Unutmayın, elde edeceğiniz emeklilik birikimi ve alacağınız maaş; sisteme giriş yaşınıza, ödediğiniz düzenli katkı payı tutarına, fonlarınızın performansına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Siz de geleceğiniz için bugünden harekete geçin ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak oluşturduğumuz planları incelemek için tıklayın: http://www.anadoluhayat.com.tr/bireysel-emeklilik
Daha Fazla Göster