• Anadolu Hayat Emeklilik
  • Mobil Şube
x
Göndereceğiniz her bir SMS, Avea aboneleri için 0,65 kr.; Turkcell aboneleri için 0,50 kr.; Vodafone aboneleri için 0,40 kr. olarak ücretlendirilecektir. Ücretlendirmeye KDV ve ÖİV dahildir. Operatörün SMS ücretinde değişiklik yapma hakkı saklıdır.
Soru Cevap Videoları

Bireysel Emeklilikte Devlet Katkısı Nedir?

Bireysel emeklilik sistemine yatırdığınız katkı paylarına karşılık olarak, bu katkı paylarının %25’i oranında yıllık belirlenen limit dahilinde bireysel emeklilik hesabınıza devlet tarafından ödenen tutardır.
Devlet Katkısından, düzenli ve toplu olarak yatırdığınız tüm katkı paylarınızın %25’i oranında yararlanabilirsiniz. Örneğin; aylık 200 TL katkı payı ödediğinizde, her ay 50 TL devlet katkısı hesabınızda birikime yönlendirilir.

Devlet katkısı, yıllık asgari ücrete bağlı olarak her sene artar. Üstelik devlet katkısı avantajından faydalanmanız için vergi mükellefi olmanız gerekmiyor. Ev hanımından öğrenciye, sosyal güvencesi olsun olmasın herkes bu eşsiz avantajdan faydalanabiliyor. Ancak hesabınızda biriken devlet katkısının tamamına bireysel emeklilik mevzuatında belirlenen koşullarda hak kazanmak için sistemden emekli olmanız gerektiğini de hatırlatalım.

Devlet katkısı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın: http://www.anadoluhayat.com.tr/bireysel-emeklilik/devlet-katkisi
Daha Fazla Göster