• Anadolu Hayat Emeklilik
  • Mobil Şube
x
Göndereceğiniz her bir SMS, Avea aboneleri için 0,65 kr.; Turkcell aboneleri için 0,50 kr.; Vodafone aboneleri için 0,40 kr. olarak ücretlendirilecektir. Ücretlendirmeye KDV ve ÖİV dahildir. Operatörün SMS ücretinde değişiklik yapma hakkı saklıdır.
Soru Cevap Videoları

Otomatik Katılım Nedir? Hangi Kurumlar ve Çalışanlar Otomatik Katılıma Dahil Edilecek?

Bireysel Emeklilikte Otomatik Katılım, çalışanların emekliliğe yönelik birikim yapmalarını sağlamak ve desteklemek amacıyla oluşturulmuş iş yeri bazlı emeklilik sistemidir. Böylece çalışanlar, çalışma döneminde sahip oldukları hayat standardını emeklilikte de koruyabilir.
Otomatik Katılım kapsamında 1 Ocak 2017’den itibaren, işverenlerin çalışanlarını otomatik olarak bir emeklilik planına dâhil etmeleri artık zorunlu. Bir iş yerinin otomatik katılıma dâhil olması gereken tarihse o iş yerindeki çalışan sayısına bağlı olarak değişiklik gösteriyor.

Çalıştığı işyerinin otomatik katılım kapsamına alınma tarihi itibarıyla 45 yaşını doldurmamış veya işyerinin kapsama alınmasından sonra işe başlayıp işe başladığı tarihte 45 yaşını doldurmamış çalışanlar sisteme dahil olacak.

Kişilerde aranan bir diğer şartsa Sosyal Sigortalar Kurumu’na bağlı çalışan veya Emekli Sandığı’na bağlı devlet memuru olmaları.

Otomatik Katılım’la ilgili daha fazla bilgi almak için www.anadoluhayat.com.tr'yi ziyaret edebilir ya da 444 55 00 numaralı Bilgi Hattımızı arayabilirsiniz.
Daha Fazla Göster