• Anadolu Hayat Emeklilik
  • Mobil Şube
x
Göndereceğiniz her bir SMS, Avea aboneleri için 0,65 kr.; Turkcell aboneleri için 0,50 kr.; Vodafone aboneleri için 0,40 kr. olarak ücretlendirilecektir. Ücretlendirmeye KDV ve ÖİV dahildir. Operatörün SMS ücretinde değişiklik yapma hakkı saklıdır.

Emeklilik Dönemi

Emeklilik günlerinizi düşünerek tasarruf yaptınız. Şimdi rahat etme zamanı geldi.

Bireysel Emeklilik Sistemi’nden emeklilik hakkınızı kazandığınızda; birikimlerinizi sistemde kalmaya devam ederek, "programlı geri ödeme" şeklinde alabilir ya da "yıllık gelir sigortası" sözleşmesi satın alarak size sunulacak düzenli gelir alternatiflerinden faydalanabilirsiniz. İsterseniz birikimlerinizi bu seçenekler arasında paylaştırabilir veya toplu olarak geri alabilirsiniz.

Hayat sigortanızın süre sonu geldiğinde ya da elinize toplu para geçtiğinde belirli bir süre ya da ömür boyu düzenli gelir ödemesi alabilmeniz mümkün. Size sunduğumuz farklı gelir seçeneklerinden kendinize uygun olanı tercih ederek bir yandan düzenli gelir alır diğer yandan birikiminizin değerlenmesini sağlarsınız.
AHE Emeklilik Dönemi AHE Emeklilik Dönemi AHE Emeklilik Dönemi

Ne zaman emekliliğe hak kazanırım?

Sistemde en az 10 yıl süreyle kalıp 56 yaşını tamamlayarak emekliliğe hak kazanabilirsiniz.

Emeklilik Döneminde birikimim ne olur? Ne kadar maaş alırım?

Elde edeceğiniz emeklilik birikimi ve alacağınız maaş, sisteme giriş yaşınıza, ödediğiniz katkı payı tutarına, fonlarınızın getirilerine bağlı olarak değişiklik gösterir.

Emeklilik şirketleri, T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen şartlara ve plan özelliklerine göre oluşturulmuş projeksiyon hesaplamalarına göre tahmini emeklilik birikimi ve maaşı öngörüsü sunar.

Emekli olduğumda birikimimi nasıl değerlendiririm?

Emekliliğe hak kazandığınızda,

• Birikimlerinizi bireysel emeklilik sistemi içinde kalarak, "programlı geri ödeme" şeklinde alabilirsiniz. Bu durumda, plan değişikliği yoluyla "emeklilik gelir planı"na dâhil olursunuz. Birikimleriniz ile "yıllık gelir sigortası" sözleşmesi alabilir ve size sunulacak düzenli gelir alternatiflerinden faydalanabilirsiniz.

• Birikimlerinizi toplu olarak alabilirsiniz.

• Hak kazanmış olduğunuz birikimlerinizi yukarıda belirtilen seçenekler arasında paylaştırabilir ya da emeklilik kararınızı erteleyerek, bireysel emeklilik sisteminde kalmaya devam edebilirsiniz.

Birden fazla hesabınız olması durumunda, emeklilik hakkınızı kullandığınızda aynı şirkette veya farklı şirketlerde bulunan hesaplarınızı birleştirmeniz gerekir.