• Anadolu Hayat Emeklilik
  • Mobil Şube
x
Göndereceğiniz her bir SMS, Avea aboneleri için 0,65 kr.; Turkcell aboneleri için 0,50 kr.; Vodafone aboneleri için 0,40 kr. olarak ücretlendirilecektir. Ücretlendirmeye KDV ve ÖİV dahildir. Operatörün SMS ücretinde değişiklik yapma hakkı saklıdır.

Otomatik Katılım

İşverenler Anadolu Hayat Emeklilik Tecrübesiyle Otomatik BES'e Kolayca Dahil Olurken, Çalışanları ile Birikimlerine Değer Katıyor!Otomatik katılım hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını kısa soru-cevap videolarımızdan öğrenebilirsiniz.

Otomatik katılım, 45 yaşını doldurmamış Sosyal Sigortalar Kurumu ile Emekli Sandığı’na bağlı mevcut çalışanların ve yeni işe başlayanların, çalıştıkları şirketler aracılığıyla otomatik olarak Bireysel Emeklilik Sistemine (BES) katılmasına olanak veren işyeri bazlı emeklilik sistemidir.

Otomatik katılım, çalışanların çalışma döneminde sahip oldukları hayat standartlarını emeklilik döneminde de koruyabilmeleri için, emekliliğe yönelik tasarrufu teşvik ediyor.

• Otomatik katılıma dahil edilecek çalışanlar:

    ° Türk vatandaşı ya da mavi kart sahipleri
    ° 45 yaşını doldurmamış
    ° 4/a (SSK’ya bağlı) ve 4/c (Emekli Sandığı’na bağlı) maddelerine göre mevcut çalışanlar ve işe yeni başlayanlar

• Prime esas kazancın ya da emeklilik keseneğine esas aylığın %3’üne karşılık gelen tutar her ay katkı payı olarak ödenecek. Örneğin 2.558,40 TL alan asgari ücretli çalışanların ödeyeceği katkı payı tutarı aylık 76 TL olacak.

• Otomatik Katılım kapsamında %25 devlet katkısı avantajının yanı sıra çalışanlara, 1.000 TL tutarında ilave devlet katkısı sağlanacak. Cayma hakkını kullanmayan çalışanlara sağlanacak bu avantaj Kanun’da belirtilen devlet katkısı hak kazanma ve ödeme koşullarına tabi olacak. Ayrıca emeklilik hakkının kullanılması halinde, hesabında bulunan birikimi en az 10 yıl boyunca, yıllık gelir sigortası kapsamında düzenli gelir olarak almayı tercih eden çalışana birikiminin %5’i karşılığında ek devlet katkısı ödemesi yapılacak.

Bordro Entegrasyonu, Online Otomatik Katılım, Kurumsal İnternet Şube gibi kurumlara özel dijital çözümlerimizle, otomatik katılıma dahil olmak çok kolay.

Otomatik katılım