Dünden Bugüne Başarılarımız

2020
İnternet sitemiz üzerinden çeşitli bireysel emeklilik ve sigorta ürünlerimizin online satışına başladık.
Mobil uygulamamız AHE Mobil’i, yeni teknolojiler ve müşteri ihtiyaçları doğrultusunda yeniledik.
Türkiye’de ilk kez engellilere yönelik DEV BES Emeklilik Planı’nı satışa sunduk.
Grup Eğitim ve Anlaşmalı Özel Okullar Eğitim Sigortası ürünlerini satışa sunduk.
K.K.T.C.’deki dağıtım ağını yaygınlaştırmak adına TurkishBank ile iş birliğini başlattık.
Karbon ayak izimizi, yenilenebilir enerji kaynaklarına sağladığımız katkılarla sıfırlayarak karbon nötr şirket olmaya devam ettik.
Uluslararası bir sertifikasyon kuruluşu olan ICERTIAS tarafından ‘Müşterilerin Dostu’ ödülüne layık görüldük.
Marketing Türkiye ve BoomSonar iş birliği ile düzenlenen, Türkiye’nin en kapsamlı ilk sosyal medya yarışması Social Media Awards Turkey’de “Bireysel Emeklilik ve Hayat Sigortaları” kategorisinde “Altın Ödül”e layık görüldük.
Ödeme sistemleri dergisi PSM’nin düzenlediği PSM Awards 2020’de FonMatik ROBO projesiyle “En İyi Tutundurma, Pazarlama Başarısı” kategorisinde ödül aldık.
Türkiye reklam ve pazarlama sektörünün en köklü yaratıcılık yarışması olan Kristal Elma’nın tarihi boyunca en yüksek adette ödül almış 17 markadan oluşan Kristal Markasından biri olduk.
Sigorta ve emeklilik sektöründen BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne giren ilk ve tek şirket olduk.
Müşteri Hizmetleri Merkezimiz, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından sürdürülebilir ve çevre dostu ofislere verilen “Leed Gold” sertifikası almaya hak kazandı.
“Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” fotoğraf yarışmasının on dördüncüsünü düzenledik.
Güney Doğu Anadolu Bölge Satış Müdürlüğümüz kuruldu ve faaliyete başladı.
2019
Bireysel emeklilik ve otomatik katılım kapsamındaki tekil katılımcı sayısı toplamında liderliğe yükselen bireysel emeklilik şirketi olduk.
İnternet sitemizin içeriğini ve altyapısını yenileyerek, modern ve kullanıcı dostu tasarımıyla Haziran 2019’da hizmete sunduk.
Yeni kurumsal internet sitesi ile Stevie Awards Ödülleri’nde “Website Awards-Insurance” kategorisinde bronz ödül sahibi olduk.
İşCep’ten AHE Mobil’e şifresiz geçiş yapılmasına imkån veren geliştirmeyi tamamladık.
Müşteri odaklı dijitalleşmenin bir parçası olarak yapay zekâ teknolojileriyle geliştirilen AHE Asistan isimli chatbot uygulamasını, Haziran 2019’da yeni internet sitesinde kullanıma açtık.
Dijital süreçlerin fon yönetimine entegre edilmesinin ilk girişimi olan ve piyasa koşullarına göre fon dağılım değişikliğini katılımcılar adına yapan bireysel emeklilik fon robotu FonMatik ROBO’yu, Ekim 2019’da internet şube ve mobil şube üzerinden müşterilerin hizmetine sunduk. Uygulama, IDC Finans Teknolojileri Ödülleri’nde “Dijital Kanallar” kategorisinde ikincilik ödülüne hak kazandı.
Türkiye İş Bankası Ticari İnternet Şubesi ve İşCep üzerinden ticari kredi hayat sigortası ürününü sunmaya başladık.
Marketing Türkiye ve Akademetre tarafından düzenlenen A.L.F.A. Awards’ta müşteri deneyimini en iyi yöneten bireysel emeklilik markası seçildik.
Marketing Türkiye ve BoomSonar iş birliği ile düzenlenen sosyal medya yarışması “Social Media Awards Turkey”de “Bireysel Emeklilik ve Hayat Sigortaları kategorisinde “Altın Ödül”e layık görüldük. Uluslararası bir sertifikasyon kuruluşu olan ICERTIAS tarafından “Müşterilerin Dostu” ödülüne layık görüldük.
Müşterilerle iletişime geçilen tüm kanallarda kullanılan dili tekilleştirmek ve verilmek istenen mesajı daha anlaşılır hale getirmek amacıyla yürütülen Marka Dili Projesi’ni tamamladık.
Şirket faaliyetleri sonucu oluşan 2018 yılı karbon ayak izi, rüzgar enerjisi santrallerine sağlanan katkılarla sıfırlanarak 2019’da da karbon nötr şirket olmaya devam ettik.
“Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” fotoğraf yarışmasının on üçüncüsünü düzenledik.
Güney Doğu Anadolu Bölge Satış Müdürlüğü’nün kurulması yönünde çalışmaları başlattık.
2018
Farklı meslek gruplarının ihtiyaçları göz önünde bulundurularak "Çiftçilere Özel Emeklilik Planı"nı satışa sunduk.
Çocukların eğitim hayatının kesintiye uğramaması için güvence sunan "Çocuğum için Eğitim Sigortası"nı satışa sunduk.
Müşterilerle iletişime geçilen tüm kanallarda vermek istenilen mesajı daha anlaşılır hale getirmek ve en iyi şekilde ifade etmek amacıyla Marka Dili Projesi’ni başlattık.
Müşterilerin risk getiri beklentileri doğrultusunda birikimlerini en uygun emeklilik yatırım fonlarında değerlendirmelerine imkan sağlayan "IQ Fonlar"ı satışa sunduk.
“Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” fotoğraf yarışmasının 12.’sini düzenlendik.
Faaliyetleri sonucu oluşan 2017 yılı karbon ayak izi, rüzgar enerjisi santrallerine sağlanan katkılarla sıfırlandı ve 2018’de de karbon nötr şirket olmaya devam ettik.
Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) ve Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women) ortaklığında oluşturulan Kadının Güçlenmesi Prensiplerini (WEPs) imzaladık.
Marketing Türkiye ve Akademetre tarafından düzenlenen A.L.F.A. Awards’ta müşteri deneyimini en iyi yöneten bireysel emeklilik markası olduk.
Social Media Awards Turkey’de Bireysel Emeklilik ve Hayat Sigortaları kategorisinde geçen sene olduğu gibi yine "Altın Ödül"ün sahibi olduk.
Finansal hizmetler alanında global bir danışmanlık şirketi olan Celent tarafından düzenlenen Model Insurer Awards 2018’de, “Miras Sistem ve Ekosistem Dönüşümü” alanında Temel Sigortacılık Dönüşüm Projesi olan Feniks ile “Model Insurer” / “Örnek Sigortacı” ödülünü aldık.
Müşteri Hizmetleri Merkezi Kartal Manzara Adalar Ofisi’nde faaliyete başladı.
2017
Teknolojik altyapı dönüşümümüzün ilk aşamasını tamamlayarak IDC Türkiye 2017 Finans Zirvesi kapsamında düzenlenen “Yılın En İyi Finans Teknoloji Projeleri” ödül töreninde “En İyi Kurumsal Dönüşüm” ödülüne layık görüldük.
Birleşmiş Milletler Çevre Programı Finans Girişimi’ne (UNEP-FI) Türkiye’den kabul edilen ilk ve tek bireysel emeklilik ve hayat sigortası şirketi olduk.
Hayata geçirdiğimiz Sürdürülebilirlik Yönetim Sistemi kapsamında, 2016 yılı karbon ayak izimizi sıfırlayarak karbon nötr şirket olduk.
Uluslararası sertifikasyon kuruluşu ICERTIAS tarafından müşteri ilişkileri yönetimindeki başarılara yönelik verilen ‘Müşterilerin Dostu’ ödülünü Türkiye’den alan ilk şirket olduk.
Marketing Türkiye ve BoomSonar işbirliği ile düzenlenen, Türkiye’nin en kapsamlı ilk sosyal medya yarışması “Social Media Awards Turkey”de sektörün en iyisi olduk.
“Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” fotoğraf yarışmamızın 11.’sini düzenledik.
Yaşam kaybı riskine karşı teminat sunan ve aynı zamanda sigorta süresi sonunda hayatta kalınması durumunda ödenen primleri iade eden “Prim İadeli Hayat Sigortası” ürünümüzü satışa sunduk.
Müşterilerimizin gerçek beklentilerinin, müşteri temas noktalarındaki deneyimlerinin algılanabilmesi, tüm operasyonun uçtan uca en iyi şekilde çalışması ve müşteriye istenen çıktının sağlanması amacıyla, “Müşteri Deneyiminde Mükemmellik” projemizi hayata geçirdik.
2016
Bireysel emeklilik toplam fon büyüklüğünde 10 milyar TL’yi aştık.
2016 yılında da katılımcılarına en fazla devlet katkısı ödenen bireysel emeklilik şirketi olduk.
Capital dergisi tarafından düzenlenen Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri Araştırması’nda 5. kez “En Beğenilen Bireysel Emeklilik Şirketi” olduk.
Dünyanın saygın iş ve finans dergileri arasından yer alan World Finance tarafından “Türkiye’nin En İyi Hayat Sigortası Şirketi” seçilerek bu ödüle 2. kez sahip olduk.
2016 yılı Orta Doğu Sigorta Konferansı’nda “Doğu Akdeniz Ülkeleri İçinde En İyi Sigorta Şirketi” ödülünü aldık.
Kalder ve Ipsos tarafından gerçekleştirilen Türkiye Müşterinin Sesi (TMS) çalışmasının sonuçlarına göre, 2016 yılında müşteri sadakati en yüksek bireysel emeklilik ve hayat sigortası firması olduk.
Türkiye İş Bankası, internet şubesi ve İşCep üzerinden kredi hayat sigortası ürününü sunmaya başladı.
Türkiye İş Bankası, ticari segment müşterilerine yönelik “Ticari Hayat Sigortası” ürününü satışa sundu.
“Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” fotoğraf yarışmasının 10’uncusunu düzenledik.
2015
Mobil cihazlardan ürünlerimize kolay erişim imkânı sağlayan mobil şube uygulamamızı müşterilerimizin kullanımına sunduk.
Bireysel emeklilik sisteminde 1 milyon katılımcı ve 1 milyon sözleşme adedine ulaşan ilk emeklilik şirketi olduk.
“Bana Amca / Teyze Dediler” reklam kampanyası ile Effie Türkiye, Kristal Elma ve Mediacat Felis yarışmalarında toplam 14 ödül alarak 2015 yılına damgamızı vurduk.
Bireysel emeklilik müşterilerine özel sosyal güvenlik danışmanlığı hizmetini sunmaya başladık.
Ankara, İstanbul ve Kocaeli’de yeni bölge satış müdürlüklerimizi kurduk.
Genç yaştaki bireylerin emeklilik sistemine ilgisini artırmak amacıyla 18-25 yaş arası katılımcılara yönelik “Genç Emeklilik Planı”nı satışa sunduk.
İnternet sitemizi yeniledik.
2014
Bireysel emeklilik sisteminde 7 milyar TL fon büyüklüğüne ulaşan ilk emeklilik şirketi olduk.
Capital dergisinin düzenlediği Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri 2014 araştırmasında “En Beğenilen Bireysel Emeklilik Şirketi” olduk.
“Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” fotoğraf yarışmamızın 8’incisini düzenledik.
2014 yılında katılımcılarına en fazla devlet katkısı ödenen şirket olduk.
“Planlı Gelir Sigortası” ve “Planlı Emeklilik Gelir Sigortası” isimli yeni gelir sigortası ürünlerimizi satışa sunduk.
Doğu Karadeniz Bölge Müdürlüğümüzü kurduk ve faaliyete başladık.
2013
Bireysel emeklilik sisteminde 5 milyar TL fon büyüklüğüne ulaşan ilk emeklilik şirketi olduk.
Capital dergisinin düzenlediği Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri 2013 araştırmasında "En Beğenilen Bireysel Emeklilik Şirketi" olduk.
"Kadın Gözüyle Hayattan Kareler" fotoğraf yarışmasının 7’ncisini düzenledik.
Acentemiz olarak çözüm ortaklığı yaptığımız HSBC Bank A.Ş. global olarak aldığı bir karar kapsamında, diğer bir emeklilik şirketi ile sözleşme imzaladı ve yeni üretimlerini büyük ölçüde söz konusu şirket ile sürdürmeye başladı.
"Altın Emeklilik Yatırım Fonu"nu (Altın Fonu) satışa sunduk.
Devlet katkılarının yatırıma yönlendirileceği "Katkı Emeklilik Yatırım Fonu"nu (Katkı Fonu) ve "Alternatif Katkı Emeklilik Yatırım Fonu"nu (Alternatif Katkı Fonu) kurduk.
2013 yılında katılımcılarına en fazla devlet katkısı ödenen şirket olduk.
“Çocuğum için Yatırım Sigortası”, “Planlı Gelecek Sigortası”, “Teminatlı Birikim Sigortası” ve “Standart Birikim Sigortası” adlarıyla birikimli hayat sigortası ürünlerimizi satışa sunduk.
Ölüm ve kaza sonucu ölüm teminatlarının yanı sıra tam ve kalıcı sakatlık teminatlarını da içeren “Seçenekli Yıllık Hayat Sigortası”nı satışa sunduk.
Gelir sigortası ürünlerimizi, "Gelir Sigortası" ve "Emeklilik Gelir Sigortası" isimleri altında, farklı yaş gruplarına yönelik olarak yeniden yapılandırdık.
Farklı müşteri ihtiyaçlarına yönelik, “Pusula” ve “Temel Emeklilik Planları”nı satışa sunduk.
2012
Bireysel emeklilik sisteminde 4 milyar TL fon büyüklüğüne ve 600 bin katılımcı sayısına ulaşan ilk emeklilik şirketi olduk.
Capital dergisinin düzenlediği Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri 2012 araştırmasında "En Beğenilen Bireysel Emeklilik Şirketi" olduk.
Antalya bölge müdürlüğümüzü kurduk ve faaliyete başladık.
Gelecek kelimesinin sahiplenerek "Herkese iyi gelecek" sloganını kullanmaya başladık ve vizyonumuza paralel olarak "herkes" kelimesinin vurgusunu güçlendirdik.
"Kadın Gözüyle Hayattan Kareler" fotoğraf yarışmamızın 6’ncısını düzenledik.
"Dinamik Esnek Emeklilik Yatırım Fonu"nu (Dinamik Esnek Fon) ve "Gelir Amaçlı Karma Borçlanma Araçları Emeklilik Yatırım Fonu"nu (Karma Fon) kurduk ve satışına başladık.
İnternet sitemiz üzerinden online satışa imkan sağlamak amacıyla, AHE-Satış bölümünü oluşturduk.
2011
Bireysel emeklilik sisteminde 3 milyar TL fon büyüklüğüne ulaşan ilk emeklilik şirketi olduk.
Katılımcı sayımız 577 bin kişiye ulaştı.
"Kadın Gözüyle Hayattan Kareler" fotoğraf yarışmamızın 5’incisini düzenledik.
Kaza sonucu oluşabilecek risklere karşı teminat sağlayan "Ferdi Kaza Sigortası" ürünümüzün bireysel müşterilere yönelik satışına başladık.
Türk Ekonomi Bankası ile imzalanan acentelik ve işbirliği sözleşmeleri sona erdi.
Bireysel emeklilik sistemine birikimlerin aktarımı konusunda Türkiye Noterler Birliği tarafından tercih edilen şirketlerden biri olduk.
Bireysel emeklilik planı ile birlikte sattığımız "Tehlikeli Hastalık Teminatlı Hayat Sigortası" ürünü ile teminat altına alınan sağlık risklerinin sayısını 9’dan 21’e yükselttik.
Türkiye İş Bankası Maximum özellikli kredi kartına sahip katılımcıların kredi kartı harcamaları dolayısıyla elde ettikleri MaxiPuan’ları bireysel emeklilik hesaplarına ek katkı payı olarak aktarabilmelerine olanak sağlayan uygulamayı yürürlüğe aldık.
2010
Bireysel emeklilik sisteminde 500 bin katılımcı sayısına ulaşan ilk emeklilik şirketi olduk.
Katılımcılarımızın bireysel emeklilik fon büyüklüğü 2 milyar TL'yi aştı.
"Kadın Gözüyle Hayattan Kareler" fotoğraf yarışmamızın 4’üncüsünü düzenledik.
Bireysel emeklilik müşterilerimize "BES+Koruma" paketinin satışına başladık.
"Herkese Birikim Sigortası"nın ismini "Herkese Hayat Sigortası" olarak değiştirdik.
Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. ile acentelik anlaşması yaptık.
Capital dergisinin düzenlediği Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri 2010 araştırmasında "En Beğenilen Bireysel Emeklilik" şirketi olduk.
"Büyüme Amaçlı Yükselen Esnek Emeklilik Yatırım Fonu" (BRIC Plus Fon) ile "Gelir Amaçlı Alternatif Esnek Emeklilik Yatırım Fonu"nu (Alternatif Kazanç Fonu) kurduk ve satışına başladık.
Bireysel emeklilik katılımcılarına yönelik "Emeklilik Gelir Planı"nın satışına başladık.
2009
Bireysel emeklilik sisteminde 400 bin katılımcı sayısına ulaşan ilk emeklilik şirketi olduk.
Sigorta Tahkim Sistemi'ne üye olduk.
Kredi kartı müşterilerine yönelik “Kredi Kartı Destek Sigortası”nın satışına başladık.
Bireysel emeklilik planı katkı paylarını teminat altına alan "BES+Destek" paketinin satışına başladık.
Bireysel emeklilik müşterilerimizin katkı payı ödemelerini ölüm, tehlikeli hastalık ve işgöremezlik durumlarında teminat altına alan "BES+Kritik+Destek" paketini satışa sunduk.
Bireysel emeklilik planlarımıza bir yenisini ekledik: "Usta Emeklilik Planı"nı Türkiye'de ilk defa uygulanan "Hayat Boyu Fon Değişim Modeli" (Fonmatik) ve "Otomatik Fon Dengeleme" fonksiyonlarıyla satışa sunduk.
Müşteri Hizmetleri merkezimiz İstanbul İçerenköy'de faaliyet göstermeye başladı.
"Kadın Gözüyle Hayattan Kareler" fotoğraf yarışmamızın 3’ncüsünü düzenledik.
2008
Bireysel emeklilik planı ile birlikte "Tehlikeli Hastalık Teminatlı Hayat Sigortası", "Yıllık Hayat Sigortası" veya "Herkese Birikim Sigortası" ürünlerimizden birini içeren BES+ paketlerinin satışına başladık.
Mobil imza uygulamamızı hayata geçirerek, müşterilerimize internet ve cep telefonu ile bireysel emeklilik planına sahip olma fırsatı tanıyan ilk ve tek sigorta ve emeklilik şirketi olduk.
Kredi karşılığı düzenlenen hayat sigortalarına bir yenisini ekleyerek, işgöremezlik teminatı içeren “Kredi Destek Sigortası”nı ürün yelpazemize kattık.
Bireysel emeklilik sisteminde 300 bin katılımcı sayısına ulaşan ilk emeklilik şirketi olduk.
Fon büyüklüğünde 1 milyar TL'yi geçtik.
"Sahibinden Genç Fikirler" yarışmasını başlatarak, üniversite öğrencilerinin sektörle ilgili yaratıcı fikirlerini sunabilecekleri bir platform oluşturduk.
"Kadın Gözüyle Hayattan Kareler" fotoğraf yarışmamızın 2’ncisini düzenledik.
2007
Bireysel emeklilik sistemi ilk emeklilerini verdi.
İnternet sitemizi yenileyerek bireysel emeklilik hesap işlemlerinin internet üzerinden yapılmasına olanak sağladık.
Bank Pozitif A.Ş. ile acentelik anlaşması imzaladık.
"Kadın Gözüyle Hayattan Kareler" fotoğraf yarışması projemizi hayata geçirdik.
2006
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'nın desteğiyle, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile birlikte, 8 yıl sürmesi planlanan "Geleceğin Sigortası Kızlarımız" adlı sosyal sorumluluk projemize başladık.
Bankasürans çalışmalarımızı Anadolubank A.Ş. ve TSKB A.Ş. ile imzaladığımız acentelik sözleşmeleri ile genişlettik.
2005
İştiraki olduğumuz Türkiye İş Bankası A.Ş. ile yürüttüğümüz bankasürans çalışmaları kapsamına, acentelik sözleşmesi düzenlediğimiz Türk Ekonomi Bankası A.Ş. (TEB) ve HSBC Bank A.Ş.'yi dahil ettik.
2004
Bir ilki daha gerçekleştirerek, hiçbir sosyal güvencesi ve ek geliri olmayan ev hanımlarının ileri yaşta gelir sahibi olabilmelerini sağlayan "Ev Hanımları Emeklilik Planı" ürünümüzü satışa sunduk.
Yasal düzenlemeler gereği, sağlık sigortaları portföy ve faaliyetlerimizi Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi'ne devrettik.
Bireysel emeklilik katkılarının ve hayat sigortaları primlerinin internet üzerinden ödenebilmesini sağladık.
2003
T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı'nca dönüşüm izninin verilmesinin ardından ruhsatımızı aldık ve Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. unvanıyla faaliyete başladık.
27 Ekim tarihinde ilk bireysel emeklilik sözleşmesini düzenledik.
2002
Bireysel Emeklilik Yatırım ve Tasarruf Sistemi Kanunu’nun yayımlanmasının ardından, bu alanda faaliyet gösterebilmek amacıyla bireysel emeklilik şirketine dönüşüm için başvuruda bulunduk.
2001
"Herkese Birikim Sigortası" ile Türkiye'de ilk kez yaş sınırı ve sağlıklı olma koşulları aranmadan sigorta yapılmasına olanak sağladık.
Bursa, Adana, İzmir ve İstanbul'daki şube müdürlüklerini Marmara, Güney Anadolu, Ege, İstanbul 1. ve İstanbul 2. bölge müdürlükleri olarak yeniden yapılandırdık.
2000
Anadolu Hayat Sigorta A.Ş. olarak halka açılan ilk hayat sigortası şirketi olduk.
Aralık ayında Türkiye İş Bankası iştiraklerinin de bulunduğu İş Kuleleri'ne taşındık.
1999
KKTC'de hayat sigortacılığı faaliyetlerini yürütmek üzere Lefkoşa şubemizi kurduk.
Sirkeci ve Kadıköy şube müdürlüklerimizi açtık.
1998
Ankara Şube Müdürlüğü İç Anadolu Bölge Müdürlüğü adını aldı.
1995
"Geleceğin Sigortası" ürünümüzün ilk süre sonu ödemelerini gerçekleştirdik.
1992
“Geniş Kapsamlı Sağlık Sigortası” poliçelerimizi düzenlemeye başladık.
1991
Ankara, Bursa, Adana ve İzmir'de şube müdürlüklerimizi açtık.
1990
Anadolu Hayat Sigorta A.Ş. adıyla, Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi tarafından yürütülmekte olan hayat sigortacılığı faaliyetlerini devralarak ülkemizin ilk hayat sigortası şirketi olarak kurulduk.