• Anadolu Hayat Emeklilik
  • Mobil Şube
x
Göndereceğiniz her bir SMS, Avea aboneleri için 0,65 kr.; Turkcell aboneleri için 0,50 kr.; Vodafone aboneleri için 0,40 kr. olarak ücretlendirilecektir. Ücretlendirmeye KDV ve ÖİV dahildir. Operatörün SMS ücretinde değişiklik yapma hakkı saklıdır.

Yönetim Kurulu Üyeleri

Yalçın Sezen

Yönetim Kurulu Başkanı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunudur. 1987 yılında Türkiye İşBankası A.Ş. Teftiş Kurulunda iş hayatına başlamış, 1998 yılından itibaren İş Bankası’nın muhtelif bölümlerinde yöneticilik yaptıktan sonra 13.04.2011 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığına yükseltilmiştir. Bireysel Bankacılık İş Birimlerinden sorumlu olan Yalçın Sezen, evli ve iki çocuk babasıdır.

Hasan Koçhan

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi Bankacılık Sigortacılık Yüksekokulu, Bankacılık Bölümü mezunu. 1984 yılında Maçka/Trabzon Şubesi’nde Memur olarak göreve başlayan Sayın Koçhan, Bayburt, Yomra/Trabzon, Bulancak/Giresun ve Trabzon Şubelerinde Servis Yetkilisi Yardımcısı, takiben Trabzon Şubesi’nde II. Müdür ve Müdür Yardımcısı, Park/Trabzon, Ordu, Gaziantep ve İzmit/Kocaeli Şubelerinde Müdür olarak görev yapmıştır. 03 Kasım 2008, 31 Mart 2011 ve 28 Mart 2014 tarihlerinde Türkiye İş Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Sayın Koçhan, 30 Mayıs 2011 tarihinden itibaren Kredi Komitesi Üyesi olarak görev almış, 31.03.2017 tarihi itibarıyla Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Üyesi olarak emekli olmuş ve 28.04.2017 tarihinde Anadolu Hayat Emeklilik Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

M. Uğur Erkan

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi-İktisat Bölümü mezunudur. 1986 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığında Stajyer Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. 1994 tarihinde Bankanın Bilgi İşlem Müdürlüğü'nde Müdür Yardımcısı, 1995–1998 yılları arasında Yazılım Geliştirme Müdürlüğü'nde Müdür Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra, 1998 yılında Yazılım Geliştirme Müdürlüğünde Grup Müdürü oldu. 14.07.2003 tarihinden bu yana Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten M. Uğur Erkan, 25.07.2014 tarihi itibarıyla Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atanmıştır.

Dr. Merih Rafet Akgünay

Yönetim Kurulu Üyesi (Bağımsız)

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur. ABD’de yüksek lisans ve ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde doktora yapmıştır. İş hayatına 1977 yılında Dışişleri Bakanlığı Kıbrıs-Yunanistan İşleri Dairesi’nde Aday Meslek Memuru olarak başlayan Dr. Akgünay, 1980-1985 yılları arasında Dışişleri Bakanlığı bünyesinde Lefkoşa, Tel Aviv ve Atina’da çeşitli görevler almıştır. Daha sonra, 1985-1987 yılları arasında Dışişleri Bakanlığı Uluslararası Güvenlik İşleri Genel Müdürlüğü’nde Şube Müdürü, 1987-1991 yılları arasında Roma NATO Savunma Koleji’nde Kıdemli Türk Temsilcisi ve Fakülte Danışmanı, Dışişleri Bakanlığı Uluslararası Güvenlik İşleri Genel Müdürlüğü’nde Askeri İşler Dairesi Başkanı olarak, 1993-1997 yılları arasında Washington Büyükelçiliği’nde Elçi-Müsteşar, Misyon Şefi Yardımcısı, 1997-1998 yılları arasında Dışişleri Siyaset Planlama Genel Müdür Yardımcısı, 1998-2000 yılları arasında Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü, 2000-2004 yılları arasında Pekin Büyükelçisi, 2005-2008 yılları arasında Başbakanlık Dışişleri Başdanışmanı ve Çok Taraflı Siyasi İşlerden ve Uluslararası Kuruluşlardan Sorumlu Müsteşar Yardımcısı olarak çalışmıştır. 2007-2008 yılları arasında Terörle Mücadele Özel Temsilciliğini de yürüten Dr. Akgünay, 2008-2012 yılları arasında sürdürdüğü Ottawa Büyükelçiliği ertesi kendi isteğiyle emekliye ayrılmıştır. Dr. Akgünay Eylül 2012’den bu yana Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampüsü’nde Rektör Danışmanı ve Öğretim üyesidir. KKTC Üçüncü Cumhurbaşkanı’na müzakerelerde yardımcı olmak üzere oluşturulmuş bulunan Cumhurbaşkanlığı Danışma Kurulu’nda da görev yapan Dr. Akgünay, 24.03.2014 tarihinde Anadolu Hayat Emeklilik Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Erda Gerçek

Yönetim Kurulu Üyesi (Bağımsız)

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Erda Gerçek, iş hayatına 1989 yılında Citicorp Zürih’te Hazine Bölümü’nde başlamış, İsviçre ve Birleşik Krallık emeklilik fonları için anapara garantili ürünlerin yönetimini üstlenmiştir. 1991 yılında aynı grupta Global Emerging Markets Bölümünü kurmuş, aynı dönemde Latin Amerika ve EMEA Stratejistliğini de yapmıştır. İki kez Hong-Kong’a grubun Uzak Doğu Stratejisti ve Chief Investment Officer’ı olarak atanmış ve Asya Pasifik bölgesinden sorumlu olmuştur. Citi Asset Management (CAM)’ın global fonlarını yönetmenin dışında bu dönemde Kore, Tayland, Yunanistan, Portekiz ve Türkiye’nin portföy yöneticiliğini yapmıştır. 2004 yılında grup içinde Hedge Fund’ları kurmuş, devam eden stratejist görevine ek olarak portföy yönetimi sorumluluğunu da alarak, Long-Short Market Neutral ve 130-30 ürünlerinin yönetimini ve pazarlamasını üstlenmiştir. Citigroup bünyesinde, çeşitli ülkelerin piyasa ve ekonomiyle ilgili düzenleyici kurum ve özellikle merkez bankaları çalışanlarına eğitimler vermiştir. Ayrıca kurumun Management Trainee programında eğitimci olarak görev almıştır. Halen strateji ve küresel piyasalar konularında yurtiçi ve yurtdışında eğitimler veren, danışmanlık hizmeti sunan, Türkiye’de çeşitli üniversitelerde yüksek lisans programlarındadersler veren Erda Gerçek, 24.03.2014 tarihinde Anadolu Hayat Emeklilik Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Dr. Ahmet D. Erelçin

Yönetim Kurulu Üyesi (Bağımsız)

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Dr. Erelçin, London School of Economics’te yüksek lisans, Lehigh University’de ise doktora yaptı. Türkiye Sermaye Piyasalarında 28 yıllık iş deneyimi bulunan Dr. Erelçin bankacılığa İktisat Bankası’nda başladı. Sonrasında Garanti, Interbank ve Finansbank’ın Hazine, Fon Yönetimi ve Menkul Kıymetler birimlerinde görev aldı. 1997’de Demir Yatırım’ın Genel Müdürlüğü’ne atanan Erelçin, 2000’de HSBC Yatırım Genel Müdürü olduktan sonra, HSBC Türkiye İcra Kurulu’nda Yatırım ve Portföy Yönetim şirketlerinden sorumlu üye olarak yer aldı. 2008’de HSBC Principal Investments masasını kuran Dr. Erelçin, Türk şirketlerine HSBC’nin özkaynaklarını kullanarak sermaye yatırımları yaptı. Bu dönemde portföy şirketleri olan Havaş ve TGS’nın Yönetim Kurullarında HSBC’yi temsil etti. Aktif bankacılık hayatını noktaladıktan sonra Koç ve Özyeğin Üniversite’lerinin yüksek lisans programlarında Finans dersleri vermeye başlayan Dr. Erelçin, aynı zamanda Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu ve Komisyonlarında gönüllü olarak görev yapmaktadır. 26.03.2018 tarihinde Anadolu Hayat Emeklilik Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Av. Arb. Şebnem Ergün

Yönetim Kurulu Üyesi (Bağımsız)

1986 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Avukatlık stajını tamamladıktan sonra mesleki yaşantısına Sermaye Piyasası Kurulunda Uzman Hukukçu Yardımcısı olarak 1988 yılında başlamış, sırasıyla uzman hukukçu, başuzman hukukçu unvanlarını almış, ayrıca bu süreçte Ortaklıklar finansmanı Dairesinde Daire Başkan Yardımcısı olarak üç yıl görev yapmıştır. 2008 yılında Sermaye Piyasası Kurulundan emekli olduktan sonra, uzmanlık alanı olan Sermaye Piyasası Hukuku, Şirketler Hukuku, Birleşme ve Devralmalar, Ortaklıklar Finansmanı konularında halka açık şirketlere/holdinglere, halka açılma arzusunda olan şirketlere, Sermaye Piyasası Kurum ve Kuruluşlarına, bireysel ve kurumsal yatırımcılara Hukuk Danışmanı / Avukat olarak hizmet vermektedir. 2017 yılında Adalet Bakanlığı Arabulucular Siciline kayıt olmuştur. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı, Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı Lisansı, Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Lisansı, Türev Araçlar Lisansı, Kredi Derecelendirme Uzmanlığı Lisanslarına sahiptir. Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nde Yönetim Kurulu üyesi ve Yeni Gimat GYO A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. 26.03.2018 tarihinde Anadolu Hayat Emeklilik Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Hüseyin Emre Yılmaz

Yönetim Kurulu Üyesi

ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden 1995 yılında mezun olan Yılmaz, Amsterdam Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans programını 2013 yılında tamamlamıştır. 1996 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlayan Yılmaz, 2005 yılında Keçiören Şube Müdürü, 2006 yılında Amsterdam Şube Müdürü, 2011 yılında Sınır Ötesi Bankacılık Birim Müdürü ve 2014 yılında Bayrampaşa Şube Müdürü olarak görev yapmıştır. Halen Bireysel Bankacılık Satış Bölümü’nde Bölüm Müdürü unvanıyla görev yapan Yılmaz, 12.06.2017 tarihinde Anadolu Hayat Emeklilik Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Kemal Emre Sayar

Yönetim Kurulu Üyesi

TED Ankara Koleji ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olan Kemal Emre Sayar, Sabancı Üniversitesi’nde Yönetimde Bilişim Teknolojileri, Boğaziçi Üniversitesi’nde ise Ekonomi ve Finans konulu yüksek lisans programlarını tamamlamıştır. İş hayatına, 1999 yılında Türkiye İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Kemal Emre Sayar, 2008 yılından itibaren sırasıyla Değişim Yönetimi Başkanlığı, Strateji ve Kurumsal Performans Yönetimi Bölümü’nde görev almış olup, halen İştirakler Bölümü’nde Birim Müdürlüğü görevini sürdürmektedir. Çeşitli grup şirketlerinde yönetim kurulu üyesi olarak görev almış olan Kemal Emre Sayar, 27.11.2015 tarihinden bu yana Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesidir.

Serdar Yılmaz

Yönetim Kurulu Üyesi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden lisans derecesini 1995 yılında, yüksek lisans derecesini ise yine aynı bölümden 1998 yılında almıştır. 2014 yılında Bilgi Üniversitesi’nde İşletme (MBA) yüksek lisans derecesini tamamlamıştır. 1995 yılında Türkiye İş Bankası Yazılım Geliştirme Müdürlüğü’nde Yazılım Uzmanı olarak işe başlayan Yılmaz, 2004– 2008 yılları arasında Softtech A.Ş.’de Uygulama Mimarı ve Proje Koordinatörü olarak çalışmıştır. 2008 yılında Türkiye İş Bankası BT Mimari ve Güvenlik Bölümüne Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. 2009 yılında Birim Müdürü olan Yılmaz, 2012 yılına kadar BT Mimari Birimi, sonrasında BT Mimari ve Veri Yönetimi Birimi yöneticiliklerini yapmıştır. 30.01.2015 tarihinden bu yana Türkiye İş Bankası Veri Yönetimi Bölüm Müdürlüğü görevini sürdüren Yılmaz, 26.03.2015 tarihinde Anadolu Hayat Emeklilik Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

M. Elif Germirli

Yönetim Kurulu Üyesi

1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, Amerika’da Columbia Üniversitesi’nde finans üzerine MBA yapan Elif Germirli, 2000 yılına kadar Citibank İstanbul’da hisse senedi piyasaları ve kurumsal finansman bölümleri dahil olmak üzere çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2000-2007 yılları arasında Citigroup Londra’da Global Securitised Markets masasında direktör olarak çalışan Elif Germirli’nin Citigroup’daki son görevi Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesi için gayrimenkul finansmanından sorumlu direktörlük olmuştur. 2008 yılından 2018 yılına kadar Tahincioğlu Holding’de sırasıyla genel müdür yardımcılığı, CFO ve CEO görevlerinde bulunmuştur.