• Anadolu Hayat Emeklilik
  • Mobil Şube
x
Göndereceğiniz her bir SMS, Avea aboneleri için 0,65 kr.; Turkcell aboneleri için 0,50 kr.; Vodafone aboneleri için 0,40 kr. olarak ücretlendirilecektir. Ücretlendirmeye KDV ve ÖİV dahildir. Operatörün SMS ücretinde değişiklik yapma hakkı saklıdır.
Soru Cevap Videoları

Çalışanların Otomatik Katılım kapsamındaki avantajları nelerdir?

Otomatik Katılım, benzersiz teşvik yapısıyla çalışanların düzenli birikim yapmalarını sağlayarak emekliliklerinde ek gelir elde etmelerine imkân verir.
Bireysel Emeklilik Sistemi’ndeki %25 Devlet katkısı avantajı, Otomatik Katılımda, çalışan tarafından ödenen katkı payları için de aynı hakediş koşullarıyla geçerlidir.

Cayma hakkını kullanmayan çalışanlar, sisteme girişte bir defaya özel olmak üzere 1.000 TL ilave devlet katkısından faydalanır. Emekli olan çalışan, emeklilik hakkını en az 10 yıl süreli gelir sigortasında düzenli maaş alarak kullanmayı tercih ederse birikiminin %5’i tutarında ek devlet katkısına sahip olur.

Profesyonel Fon Yönetim avantajıyla, Otomatik Katılım en iyi yatırım araçlarından. Çalışanın hesabındaki birikim profesyonel portföy yönetim şirketleri tarafından yönetilir.

Üstelik, Otomatik Katılım’da giriş aidatı ve yönetim gider kesintisi de alınmaz.

Çalışanın iş yerinin değişmesi halindeyse, yeni iş yerinde otomatik katılım kapsamında bir emeklilik planı varsa birikimi tüm haklarıyla beraber yeni iş yerindeki emeklilik planına aktarılır.

Otomatik Katılım’la ilgili daha fazla bilgi almak için www.anadoluhayat.com.tr'yi ziyaret edebilir ya da 444 55 00 numaralı Bilgi Hattımızı arayabilirsiniz.
Daha Fazla Göster